Trzy lata oszczędzania. Wojna. – Bitfilar – emerytura w bitcoinach

Moja emerytura w bitcoinach. Blog o alternatywnej formie oszczędzania w kryptowalutach. Dodatkowy filar emerytalny, czyli eksperyment na lata.

Trzy lata oszczędzania. Wojna.

Znowu opóźnienie. Przepraszam. Wiosna przyszła i jakoś tak się odprężyłem. Szczególnie, że kurs trochę przynudza, czego nie można powiedzieć o wojnie kryptowalutowej w PL. Tak, postrzegam to jako wojnę na wyniszczenie.
KNF wraz z NBP i MF zorganizował kampanie medialną po całości – do jednego worka: krypto, piramidy finansowe i forex. Szkoda, że zapomnieli dopisać coś o  obligacjach GetBack. Doprowadzili do pozamykania kont bankowych większości firm w branży – ostatnia duża giełda – BitBay – skorzystała z zaproszenia rządu na Malcie i tam przeniosła swoją siedzibę. POLSKA spółka warta ok. 1 mld PLN. Wspaniale, prawda?
Ja nie mam nic przeciwko ostrzeganiu. Sam na prawo i lewo mówię i piszę, żeby uważać na piramidy, żeby ludzie rozumieli, że kurs BTC jest bardzo zmienny itd… Ale nasze opiekuńcze państwo przesadza. Mieliśmy potężne miejsce na świecie w branży krypto i blockchain i chyba czas przeszły jest tutaj zdecydowanie na miejscu.
W temacie kursu pełen spokój. Ja czekam na tzw faze ReturnToNormal czyli te 12k-14k USD. Oczywiście może się okazać, że majowe 10k to było już wszystko na co stać rynek. Ale chyba nie….
Odkładam już na moją kryptoemeryturę 3 lata. Okrągła rocznica.
Dotychczas zainwestowałem 6.670 PLN. W dniu 01.06.2018 wartość moich oszczędności wynosiła 97.448 PLN czyli stopa zwrotu to 1.361%. Odkładam 36 miesięcy co daje 453% rocznie (średnio).
Dokonałem kolejnego, comiesięcznego zakupu za 200 PLN.
0.003134 BTC po kursie 28.720 PLN
0.128 LTC po kursie 0.01638 BTC
0.024 DASH po kursie 0.043 BTC
1451 DOGE po kursie 0.00000048 BTC

6 Comments

 1. Podziwiam. Ja się niestety wysypałem. Odkładałem do stycznia. Później przestałem. Trochę wydatków + plany założenia firmy. Ale może znów zacznę.

 2. Jak zawsze jestem pod wrażeniem. Z zainteresowaniem czekam na kolejny post.
  Nie ukrywam, że był Pan moją inspiracją(zacząłem naśladowanie w październiku 2016). Pod koniec 2017 zrezygnowałem z reszty kryptowalut i skupiłem się tylko na bitcoinie. Jak Pan myśli jest sens wracania do nich czy może lepiej wybrać coś nowego?

  • emeryt

   18 czerwca 2018 at 2:23 pm

   Wybrac cos nowego.
   DASH i LTC pewnie warto zostawic. Moze ETH, moze BCC, moze coz s chinskich wersji Ethereum? Trzeba wybrac cos co powinno miec wartosc za pare lat a nie komete sezonu….

 3. KryptoInwestycja

  21 czerwca 2018 at 7:49 pm

  Prawdę mówiąc to DOGE na inwestycję długoterminową bym sobie darował. Myślę, że jakiś inny wartościowy projekt ma większą szansę na lepszy ROI.

 4. Wow podziwiamy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*