Moja emerytura w bitcoinach. Blog o alternatywnej formie oszczędzania w kryptowalutach. Dodatkowy filar emerytalny, czyli eksperyment na lata.

Wiosenna promocja

No i korekta się pogłębia. Nie wiem czy to koniec czy spadniemy kolejne 10% ale to nie ma wielkiego znaczenia. Wyciągnąłem mniej więcej połowę pozostałych USDT i dokonałem zakupu:
0,01535 BTC za 1000 USD
25,1 LTC za 2000 USD
50,59 DASH za 1500 USD
6372 DOGE za 1000 USD
0,6518 ETH za 2000 USD
Jeśli spadnie bardziej – dokupię za resztę. Jeśli to koniec spadków – wykorzystam w comiesięcznych zakupach.

7 Comments

  1. Sam tworzyłeś widżety czy korzystałeś z gotowców?

  2. Czy składasz co roku PIT-38 dokumentując koszty? Czy liczysz że przy wypłacie / wypłatach emerytury Twoje koszty (to co wpłacasz co miesiąc) nie będą już na tyle znaczące że zapłacisz, wtedy obowiązujący, podatek od wszystkich wypłacanych fiatów (bez odliczania Twoich wpłat)..?

    • emeryt

      25 kwietnia 2024 at 3:50 pm

      Właśnie to drugie. Zobacz proporcje na dzisiaj. Moglbym odliczyc 27k kosztów od kwoty 1.5 mln. To nie bardzo wartos o to walczyć. Poza tym są kraje gdzie to jest zwolnione z podatku. Nie wiesz przecież gdzie mieszkam.

  3. Czy mógłbyś proszę opisać w szczegółach, praktycznie – gdzie aktualnie kupujesz: giełda (jaka?, czy od razu przelewasz na portfel, czy co jakiś czas?) czy p2p, kantor, atm? ..i jakie robisz operacje / przelewy (pln/usd – usdt – waluta?) aby minimalizować fee, które aktualnie są znacząco wysokie, zwłaszcza procentowo przy tak niedużych miesięcznych zakupach?

    Czy może zwyczajnie: kupujesz co miesiąc każdą oddzielną walutę (kantor, atm, p2p) prosto na ich portfele godząc się na aktualne fee?

    Dzięki.

    • Podpinam sie, od niedawna dopiero obserwuje krypto i chciałabym sie dowiedzieć wiedzej jak to wyglada od strony technicznej. Na blog natrafilem po podcastach Tomka Jaroszka ktory gdzies tam o Tobie wspomniał ;)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*