Moja emerytura w bitcoinach. Blog o alternatywnej formie oszczędzania w kryptowalutach. Dodatkowy filar emerytalny, czyli eksperyment na lata.

Pusty mempool btc i cła w USA

Jak to często bywa mam dwie informacje: dobrą i złą. Dobra jest taka, że bitcoin umarł ponownie i mempool był pusty (dla niewtajemniczonych – nie było chętnych do robienia transakcji więc koszt transakcji był 1 sat/bajt). A to była okazja do skonsolidowania inputów na moim adresie. Ponad 100 wpłat oznacza, że gdybym chciał kiedyś to wypłacić w momencie kiedy fee blockchainowe będą wysokie – cena transferu mogłaby sięgać tysięcy PLN. A teraz wykonałem konsolidację (przesłałem wszystko na ten sam adres czyli mam 1 input) za 25 usd. I mam spokój na kolejne lata.
Zła informacja jest taka, że moje opinie na temat Trumpa niestety okazują się byc słuszne. Naobiecywał krypto-rzeczy, których nie realizuje a za to destabilizuje gospodarkę na świecie co pociąga za sobą kryptorynki. Dzisiaj w nocy spadki były masywne a prawie 2 mld usd likwidacji to potwierdza. Pisałem i będę to powtarzał – Trump jest klęską dla świata i wszyscy odczujemy efekty jego chorej psychiki.
Dotychczas zainwestowałem 30.550 PLN. W dniu 01.02.2025 wartość moich oszczędności wynosiła 2.298.582 PLN czyli stopa zwrotu to 7424%. Odkładam 115 miesięcy co daje 774% rocznie (średnio).
Dokonałem comiesięcznego zakupu na nowych zasadach za 460 PLN.
0.00065519 BTC za 276 PLN (po kursie 421000 PLN)
0.010138 ETH za 138 PLN
33 DOGE za 46 PLN

9 Comments

  1. Cześć, śledziłeś mempool kiedy będzie pusty czy masz do tego jakiś automat aby wykonać transakcje kiedy zaistnieje taka sytuacja?

  2. Dzięki Trumpowi ………..

    • emeryt

      8 lutego 2025 at 6:27 am

      Tu jest cenzura. To jest mój blog i podobnie jak X należy do Muska i robi on tam, co chce – to Bitfilar jest mój i robię, co chcę.
      Dlatego, kolego, zostałeś ocenzurowany.
      Nie będę akceptował brunatnego gówna, faszystowskich wypowiedzi i chorych fantazji o kretynie zza oceanu.
      Proponuję poszukać lepszego miejsca.

  3. Nie rozumiem? Załóżmy mam do wypłaty 0.5 btc i prowizja na giełdzie od wypłaty tego to 0.0005 btc (200pln)
    Na innej giełdzie 0.00004 btc (15pln)
    A na ledgerze nie mam pojęcia.
    To dlaczego piszesz o prowizjach rzędu kilka tys pln? Przecież czy wypłacam 0.5 btc czy 10 btc to prowizja jest taka sama.

    • emeryt

      25 lutego 2025 at 7:52 pm

      To w ogole nie o to chodzi. Ty piszesz o wypłatach z gieldy. Ja mowie o inputach na adresie, ktory ja kontroluje. Musialbys poczytac wiecej ale w skrocie mowiac im wiecej inputow (wplat) na adres tym wieksza transakcja, ktora je „wyda”. Im wieksza transakcja – tym wiecej trzeba zaplacic. I to potrafia byc setki a w przypadku 100 inputow – i tysiace USD jak sie wybierze zly moment (duze obciazenie sieci). A jak sie wybierze dobry to jest tanio.
      Gieldy to wogole robia inaczej bo wysylaja z duzych adresow do wielu uzytkownikow na raz i sa w stanie optymalizowac koszty transferu. To co im placisz nie ma nic wspolnego z realnymi kosztami transakcji na blockchainie.

  4. Czy przy nowszych adresach (bc1…) też tak jest, że wielkość transakcji i zarazem wysokość opłaty transakcyjnej przy wypłacie będzie tym większa, im więcej było wpłat na ten adres?

    • emeryt

      10 marca 2025 at 6:51 am

      Tak, chociaz oczywiscie bedzie taniej. Generalnie kazdy input trzeba podpisac i to zajmuje miejsce.

  5. Chyba Trump zakończył nam wzrosty :)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*