Moja emerytura w bitcoinach. Blog o alternatywnej formie oszczędzania w kryptowalutach. Dodatkowy filar emerytalny, czyli eksperyment na lata.

01.03.2024 – hossa? ATH? bańka?

W lutym moja emerytura urosła o ok. 40%, czyli dość konkretnie :-) Kurs BTC dotarł prawie do poprzedniego ATH, co jest zjawiskiem co najmniej dziwnym. ATH przed halvingiem? Tego najstarsi bitcoinowcy nie widzieli.
Jeśli jednak sprawy mają się toczyć wg zasad historycznych, to do nowego ATH mamy 1-1,5 roku. Ale nie zapominajmy o ETF-ach. Korekty mogą być płytkie. Normalnie jest spora część traderów, która po okresie gwałtownych wzrostów realizuje zyski – i mamy korektę. Ale jak pan John Smith przyjdzie do ETF-u i wpłaci 100k USD, to tenże ETF MUSI kupić na spocie, czy mu się to podoba, czy nie. Bez względu na kurs. A sprzedających mało… Może być ciekawie…
Dotychczas zainwestowałem 25.890.PLN. W dniu 01.03.2024 wartość moich oszczędności wynosiła 1.415.924 PLN, czyli stopa zwrotu to 5369%. Odkładam od 104 miesięcy, co daje 619% rocznie (średnio).
Nie dokupuję w tym miesiącu za USDT z zapasów za Dogecoiny. Planowałem robić to przez 24 miesiące bessy. Jednak bessa skończyła się wcześniej. Robiłem to przez 19 miesięcy i na razie przerwa. Cały czas mam jeszcze kilka tysięcy USDT na dodatkowe zakupy.
Dokonałem comiesięcznego zakupu za 420 PLN:
0.000762 BTC po kursie 248000 PLN,
0.374 LTC po kursie 0.00136 BTC,
0.474 DASH po kursie 0.000536 BTC,
81 DOGE po kursie 0.0000021 BTC.

8 Comments

 1. Dobra robota, gratuluję konsekwencji. To tylko dzięki niej człowiek ma szanse do czegoś dojść. Pozdrawiam

 2. Przeglądam wyniki Twojej emerytury i muszę przyznać, że robią wrażenie. Zastanawia mnie to czy Twoje wyliczenia biorą pod uwagę ewentualny podatek Belki 19%, który przyjdzie zapłacić gdy będziesz chciał skorzystać z uzbieranej kwoty. Jakby nie patrzeć to prawie 1/5 zarobku, który trzeba oddać skarbówce. Czy Twoje wyliczenia to uwzględniają?

  • emeryt

   20 marca 2024 at 5:52 am

   Nie, nie uwzględniają. Gdyby uwzględniały – to bym o tym napisał. Nie wiem kiedy bede kończył projekt. Do tego czasu może nie będzie podatku? Albo bedę mieszkał w innym kraju? Któż to wie?

 3. Przeczytałem wszystkie posty od początku, jestem pod wrażeniem, dziękuję za włożoną pracę. Do emerytury mi daleko ale zastanawiam się czy warto zacząć odkładać w tym momencie bardzo long termowo, czy mam szansę liczyć na powtórzenie Pana sukcesu chociaż w 10%? :)

  • emeryt

   20 marca 2024 at 5:53 am

   Nie wiem. Napewno są lepsze i gorsze momenty by zaczynać. Myślę, że teraz jest gorszy bo bańka na horyzoncie. Ale może za rok? Jak znowu będzie bessa?

   • moim zdaniem jesli myslisz o dlugoterminowym inwestowaniu to tak naprawde moment wejscia nie jest istotny.
    Przy zalozeniu, ze rozpoczynasz swoja przygode teraz, kiedy ceny poszybowaly do gory, to i tak zostanie to usrednione w czasie, poprzez regularne dokupowanie rowniez w momencie kiedy ceny beda na niskich poziomow.

 4. Bardzo fajnie się ciebie czyta i obserwuje. Na rynku krypto …chyba zaczynaliśmy w podobnym momencie. Koszyczek u mnie był jednak trochę inny (po pierwszej bani, przestudiowałem co się działo z hitowymi altcoiami z poprzedniej. Zastanawia mnie – czemu utrzymujesz w portfelu DASH (tak też pamiętam go po ponad 1000$ podobnie jak moją dawną miłość NEO powyżej 109;-)). Obstawiasz, że wróci moda na privacy coins?

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*